Poszukujesz stylowych dodatków? Postaw na biżuterię męską ze stali chirurgicznej

Nowocześni mężczyźni coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju dodatki do stylizacji, a sklepy oferują szeroki wybór ozdób zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Z łatwością można zauważyć, że największą popularnością cieszy się biżuteria męska ze stali chirurgicznej, zwanej też stalą jubilerską, szlachetną lub nierdzewną. Dowiedz się, jakie zalety ma ten materiał i dlaczego warto zdecydować się na ozdoby ze stali.

Stal chirurgiczna do produkcji biżuterii – czym jest?

Stali chirurgiczna, jak sama nazwa wskazuje, pierwotnie była wykorzystywana do produkcji narzędzi chirurgicznych, które miały bezpośredni kontakt ze skórą. Materiał ten szybko zaczął być wykorzystywane także w jubilerstwie jako tańsza i bardziej trwała alternatywa dla srebra i innych metali szlachetnych. W większości wypadków bransoletki, pierścionki, zawieszki i inne ozdoby dla panów wykonuje się ze stali 316L. Oznaczenie to wskazuje, że biżuteria jest odporna na korozję i czynniki atmosferyczne. W stopie znajduje się żelazo, chrom i wybrane pierwiastki węglowe. Proporcje są dobierane w taki sposób, aby stal była łatwa w obróbce, a jednocześnie solidna, nie utleniała się i nie rdzewiała. Wszystko to powoduje, że biżuteria męska ze stali chirurgicznej jest niezwykle wartościowa i przez lata zachowuje swój efektowny wygląd.

Biżuteria męska ze stali chirurgicznej idealna dla alergików

Jesteś uczulony na srebro lub inne metale szlachetne? W takim razie biżuteria męska ze stali chirurgicznej będzie dla ciebie idealnym wyborem! Stal jubilerska posiada właściwości antyalergiczne, dlatego bez obaw mogą nosić ją osoby, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Ozdoby wykonane ze stali chirurgicznej nie wywołują podrażnień, odparzeń, swędzenia czy wysypki, jak to niejednokrotnie bywa w wypadku biżuterii ze srebra. Warto też zaznaczyć, że dodatki ze stali mogą przybierać najróżniejsze formy i kształty. Stal często łączona jest z kolorowymi kamieniami, rzemieniami czy ozdobnymi koralikami. Co więcej, biżuteria stalowa może mieć nie tylko matową powierzchnię, ale też posiadać delikatny, elegancki błysk. Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, na pewno znajdziesz takie ozdoby, które wpisują się w twój gust i będą doskonałym dopełnieniem codziennych outfitów!

Możesz również polubić…