Biżuteria męska ze stali chirurgicznej jako modny dodatek do stylizacji

Wbrew temu, co niektórzy mogliby twierdzić, biżuteria nie jest jedynie domeną kobiet. Coraz więcej mężczyzn chętnie sięga po ozdoby, które nie tylko świetnie uzupełniają każdy strój, ale też podkreślają indywidualny styl właściciela. Do wyboru jest rozmaita biżuteria męska – zarówno minimalistyczne i skromne dodatki, jak i bardziej ekstrawaganckie propozycje. Większość panów decyduje się na dodatki wykonane ze stali chirurgicznej. Jakie zalety posiada stal i na które elementy biżuterii warto zwrócić szczególną uwagę?

Największe zalety biżuterii ze stali chirurgicznej

Stal chirurgiczna, zwana także stalą jubilerską, to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji biżuterii – nie tylko damskiej, ale również męskiej. Wykonane z niej ozdoby do złudzenia przypominają srebrne, jednak są od nich znacznie tańsze. Jednak atrakcyjna cena to nie jedyna zaleta dodatków ze stali chirurgicznej. Stalowa biżuteria posiada właściwości antyalergiczne, dlatego polecana jest osobom, które mają uczulenie na złoto czy srebro. Bez obaw mogą nosić ją panowie, których skóra jest delikatna i skłonna do podrażnień. Stal jubilerska nie powoduje swędzenia czy wysypki. Biżuteria męska ze stali chirurgicznej 316L – czyli najczęściej stosowanego podtypu stali – jest również odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Okazuje się twardsza i bardziej solidna niż popularne metale szlachetne. Bardzo trudno jest ją porysować, połamać czy mocno uszkodzić.

Jaką biżuterię najczęściej wybierają mężczyźni?

Obecnie panowie mają większy niż kiedykolwiek wcześniej wybór stylowej biżuterii. Nowocześni mężczyźni najczęściej decydują się na ozdobne bransolety i sygnety. W zależności od stylistyki, mogą być one dodatkiem do garnituru lub zwykłych jeansów i T-shirtu. Dużą popularnością cieszą się bransoletki wykonane z czarnego lub brązowego rzemienia ze stalowymi elementami. Jeżeli natomiast chodzi o sygnety, warto zdecydować się na model z dekoracyjnymi kamieniami lub z efektownym tłoczeniem. Stal jubilerska często wykorzystywana jest także do produkcji ozdobnych łańcuszków i zawieszek, które świetnie wyglądają w połączeniu ze skórą, koralikami czy kolorowymi kamieniami.

Możesz również polubić…